Basha paralajmëron: Protestë deri në fitore

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur në selinë e PD para protestuesve. Ai ka njoftuar përmbylljen e protestës dhe tha se aksioni popullor do të vazhdojë kundër qeverisë së krimit.

Baby Boo

“Populli dha sot mesazh të qartë qeverisë së krimit. Ne do vazhdojmë përpjekjet kundër qeverisë më anti-evropiane në botë. Sot shqiptarët folën dhe sot foli dhe Evropa. Nuk ka integrim me pushtetarët që mbrojnë të afërmit te tyre të kapur nga krimi. Këtë betejë do e vazhdojmë deri në fitore”- tha Basha.