Arrestohet biznesmeni, mashtroi duke përfituar 2 milionë euro

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një biznesmen, i cili ishte në kërkim për mashtrim.

Baby Boo

Lefter Sulkaj, 50 vjeç, biznesmen, ishte në kërkim pasi kishte mashtruar disa qytetarë dhe katër banka të nivelit të Dytë se do t’i bënte aksionerë në biznesin e tij duke përfituar plot 2 milionë euro. Ndaj tij ishte vendosur arrest me burg.

“Nga specialistët për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar u ndalua shtetasi në kërkim. Lefter Sulkaj, 50 vjeç, banues në Tiranë. Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’, për veprën penale ‘Mashtrimi’, parashikuar nga neni 143 i Kodit Penal”, njofton policia e Tiranës. /TCH /Telegrafi