Arrestohen shqiptarët në Greqi, qëlluan me armë patrullen e policisë


Dy shtetas grekë dhe dy shqiptarë janë arrestuar pasi kanë qëlluar me armë kundër një patrulle policie.

Ngjarja ka ndodhur në zonën turistike Lagana, ishulli Zakynthos.

Në kërkim është dhe një tjetër shtetas grek. Media lokale shkruajnë se të pestë janë bosa te krimit në ishull.

Ndërkohë ende nuk janë bërë të ditur identitetet e të arrestuarve.