Armenët rrëzojn dronin turk “Bayraktar”


Vazhdojnë lu*ftimet e ashpëra në rajonin Nagorno-Karabah mes foracave armene dhe azere.

Ushtria armene ka publikuar disa foto nga rrëzimi i dronit të ‘paprekshëm’ turk “Bayraktar”.

Sipas të dhënave të fundit, Forcat e Armatosura të Azerbajxhanit kanë humbur 264 dronë, 16 helikopterë, 25 aeroplanë, 784 automjete të blinduara.

Baby Boo