Anthony Joshua e dëshmon se është mbreti i boksit, e nokauton rusin Povetkin


Anthony Joshua e ka nokautuar Aleksander Povetkin në raundin e shtatë

Anthony Joshua u përballë me Aleksander Povetkin në ‘Wembley’ për titujt e botës në versionet WBO, WBA, IBF dhe IBO, transmeton GazetaMetro.

Boksieri britanik arriti ta fitojë këtë meç duke e nokautuar rusin Povetkin në raundin e shtatë.


Povetkin e nisi më mirë takimin, por Joshua u këndell shpejt dhe raundi shtatë doli të jetë fatal për boksierin rus.

Baby Boo