Angli-Belgjikë, Januzaj shënon super gol dhe kalon belgët në avantazh


Po luhet në Kaliningrad super sfida mes Anglisë dhe Belgjikës. Edhe pse pritej të ishte një takim i zjarrtë, në këto rrethana që janë të dy skuadra, nuk ju intereson të fitojnë. Duket paksa e çuditshme, por të dyja skuadrat nuk e duan vendin e parë dhe do të përpiqen të shmangin fitoren.

Në këtë përballje të dy trajnerët kanë hedhur në fushë shumë rezerva duke mos i kushtuar shumë rëndësi këtij takim. Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj do të bëjë sot debutimin në Kupën e Botës.