Aksidenti ajror në Meksikë, përplasja dhe ulërimat në bord xhiruar nga një pasagjer (VIDEO)

Momenti i përplasjes në Meksike i avionit të kompanisë Aeromexico është xhiruar nga një pasagjer brenda avionit, njofton BalkanWeb.
Avioni ishte nisur nga Aeroporti ndërkombëtar “Victoria” i Guadalupes, me destinacion Mexico Cityn dhe avioni u rrëzua menjëherë pak pas ngritjes nga pista.

Baby Boo

Nga 103 pasagjerët në bord 85 prej tyre janë plagosur, dy prej të cilëve në gjendje kritike. Emrat dhe kombësitë e pasagjerëve nuk janë bërë publike.

Linku i videos https://video.corriere.it/incidente-aereo-messico-schianto-urla-bordo-video-girato-un-passeggero/dbd8ba54-9616-11e8-8193-b4632fd4d653