Ahmeti në TV21: Nëse Zaevi dhe Mickoski bëhen bashkë do të bashkohen edhe shqiptarët


Nëse lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe ai i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski bëhen bashkë për të formuar qeveri pa shqiptarë atëherë do të bashkohen edhe partitë shqiptare. Kështu deklaroi lideri i BDI-së Ali Ahmeti në emisionin “Debatet zgjedhore” në TV21.
“Çfarë do t’i bëjmë zotëri Bilall Kasamit? Këtu e kam ha*llin më të madh. A ta thërrasim edhe atë të vijë te ne? Eh do ta thërrasim edhe atë (Kasamin). Nëse ka*mpi maqedonas bëhet bashkë atëherë edhe ne do të bëhemi bashkë” u shpreh Ahmeti.

Baby Boo