7 vjeçari sulmohet nga qeni pasi zbriti nga autobusi i shkollës (FOTO)

Një djalë shtatëvjeçar nga Teksasi është duke u rikuperuar pasi u sulmua nga një qen muajin e kaluar teksa po zbriste nga autobusi i shkollës duke e lënë atë me lëndime për të cilat iu deshën më shumë se tre orë për t’u trajtuar.Connor Landers nga Azule, Teksas, kishte mbetur me dy plagë të rënda në fytyrë, kokë dhe trup, pasi u sulmua nga një qen i cili iku nga gardhi i një fqinji.Connor u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni rindërtues për më shumë se tre orë me më shumë punë të nevojshme për të riparuar dëmtimin nervor si dhe kanalin e tij të lotit.Pronarja e qenit Patti Jean Bell-Neveling, u arrestua të hënën me akuzën e krimit të shkallës së tretë për sulm nga një qen duke shkaktuar lëndime të rënda trupore, shkruan DailyMail.

Baby Boo