15 vjeçari humb jetën në një ak*sident trafiku

Një 15 vjeçar humbi jetën dje në një ak*sident komunikacioni në fshatin Marinë, i cili ndodhi ndërmjet një automjeti dhe mopedi, i drejtuar nga 15 vjeçari, njoftoi MPB.

Baby Boo

“Dje në orën 13:20 në SPB Shkup ishte de*noncuar se në rrugën “500” në fshatin Marinë, të Shkupit, kishte ndodhur një ak*sident komunikacioni mes automjetit ‘Reno’, me targa të Shkupit, i drejtuar nga S.I. (30) nga Shkupi dhe një mopedi ‘aplilia’, me targa të Shkupit, i drejtuar nga pesëmbëdhjetë vjeçari nga Shkupi. Nga lë*ndimet e mara minoreni ka ndërruar jetë në vendin e ak*sidentit, ndërsa vd*ekjen e ka konstatuar mjeku i Ndihmës Urgjente Mjekësore”, theksohet në kumtesën e Ministrisë.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka bërë ekipi i SPB Shkup dhe Prokurori publik, me urdhër të së cilit trupi i të ndjerit është dorëzuar për autopsi, ndërsa vetura ishte dërguar në kontroll të jashtëzakonshme teknik.