Zj*arri i madh në New York – di*gjet spitali, pl*agosën dy persona


Të paktën dy persona u pl*agosën në një zj*arr të madh që shp*ërtheu në Spitalin St. John’s në Queens, New York. Rreth 100 shërbime emergjente po marrin pjesë në shuarje.
Ekipet e zj*arrfikësve nxituan në spital në lagjen Queens Far Rockway rreth orës 5 pasdite, tha një zëdhënës i departamentit të zj*arrfikësve për mediat lokale, duke vënë në dukje se rreth 100 shërbime të urgjencës iu përgjigjën raportit të zj*arrit.

“New York Times” raportoi, duke iu referuar zyrtarëve të zj*arrit, se dy persona pësuan lëndime të lehta në in*cident. Pamjet që qarkullojnë në internet tregojnë një tym të madh të zi të dendur që del nga çatia e spitalit ndërsa fl*akët shp*ërthejnë edhe nga dritarja e sipërme.

Pas rreth një ore, zj*arri u lokalizua. Frika shkaktoi panik dhe ndërtesa u evakuua pjesërisht, përfshirë shërbimin e ambulancës në spital. Disa pacientë që ishin në ambulancë në kohën e zjarrit pritet të transportohen në spitale të tjera për të vazhduar trajtimin, raportuan mediat lokale, duke cituar një burim nga shërbimi i urgjencës së qytetit.
E themeluar në vitin 1905, Spitali i Shën Gjonit ka një kapacitet prej 257 shtretër dhe është spitali i vetëm që ofron shërbime emergjente në Gadishullin Rockway të populluar dendur dhe lagje të tjera në New York.

https://twitter.com/TheInsiderPaper/status/1436444283276603392?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1436444283276603392%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fzjarri-madh-ne-new-yorkut-digjet-spitali-plagosen-dy-persona%2F