“Zemrën ma ke kallë”, dedikimi prekës i vëllait të të riut që u vr*a sot në Viti

Vitia është tronditur sot nga vr*asja e një të riu. Vr*asja ka ndodhur paraditen e sotme në qytetin e Vitisë, përballë shkollës së mesme.
Vik*tima është A. Rama dhe se raportohet se jetonte në Zvicër dhe para pak ditësh kishte ardhur në Kosovë dhe se motivi i përl*eshjes që çoi në vr*asjen e A.Ramës ishte një problem i mëhershëm në Zvicër.

Tronditës ka qenë lajmi edhe për familjarët e tij. Vëllezërit e vik*timës e ka kanë përkujtuar në Facebook me fjalë shumë të ndjera.
Drilon Rama, njëri nga vëllezërit e të vra*rit ka shkruar një dedikim shumë prekës.
“Vllau jem ma ke kallë zemrën. Zoti të shpërbleftë me xhehnet”, ka shkruar ai.

I vëlla i të vr*arit ka shkruar një dedikim prekës pas vr*asjes së tij.
Edhe vëllai tjetër Egzoni ka shprehur dhimbjen për humbjen e tij.
“Ike nga kjo botë për të mos u kthyer më vëllau jonë. I lehtë qoftë dheu për për ty”, ka shkruar ai.

Kujtojmë, që nga kjo ngjarje kanë mbetur edhe dy të pl*agosur, ndërsa i dyshuari është arr*estuar.
Dy të tjerët të lënduar po trajtohen nga ekipet mjekësore, njëri në Spitalin e Gjilanit që ka pl*agë më të rëndë kurse tjetri në Emergjencën e Vitisë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Baby Boo