Zelensky vizitoi Bucha-n (FOTO)

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka vizituar Bucha-n. Ai inspektoi rrugën, në të cilën një kolonë ruse ishte në pritë dhe foli me banorët vendas. Ai përsëriti se Rusia ka kryer kr*ime lu*fte dhe gjenocid në Ukrainë.

Baby Boo

I pyetur nga BBC nëse është ende e mundur të diskutohet për paqen me Rusinë, ai tha: “Po, sepse Ukraina duhet të ketë paqe. Ne jemi në Evropën e shekullit të 21-të. Ne do të vazhdojmë përpjekjet diplomatike dhe ushtarake.”.