Zbulohet skandali i radhës! Ja cila skuadër italiane ishte përfshirë në kurdisje të ndeshjeve


Ish-presidenti i Juventusit, Giovanni Cobolli Gigli ka thënë një deklaratë të papritur përpara ndeshjes së Zonjës së Vjetër kundër Romës

Cobolli Gigli u emërua president i klubit pasi që Juventusi iu rikthye në Serie B në verën e vitit 2006.

“Juventusi u rikthye në verën e vitit 2006. Është e drejtë ta pranosh këtë, por mendoj se procesi ishte pak aventurë, faktorët mund të shpërfilleshin dhe përgjimi i klubeve të tjera u fsheh.

“ Unë mendoj për Interin, për shembull. Më vonë doli në dukje se Interi ishte përfshirë edhe në skandalin, prokurori federal zbuloi atë, por aktakuza ishte bërë e ndaluar nga statuti deri atëherë “

“Serie B është shumë e ashpër, ishte e komplikuar sidomos në fillim. Ishim me fat që kemi kampionë si Buffon, Chiellini, Camoranesi, Nedved, Del Piero dhe Trezeguet. Ata kuptuan se duhej të ishin të përulur dhe arritëm të fitonim ligën “, ka deklarur Gigli.

Baby Boo