ZBULOHET NË PRONËSI TË KUJT ËSHTË JAHTI MË I MADH NË BOTË QË ZBARKOI SOT NË SARANDË, ‘ÇMENDURIA’ 1 MILIARD DOLLARËSHE (VIDEO)

Jahti më i madh në botë zbarkoi sot në Gjirin e Sarandës.

Baby Shop Charli

Lajmin e bëri me dije vetë kryeministri Edi Rama përmes një videoje të publikuar në Instagram ku nuk fshehu dot entuziazmin por nga ana tjetër nuk zbuloi pronësinë e këtij jahti.

Pas një kërkimi të thjeshtë duke u nisur nga pamjet video, rezulton se jahti është në pronësi të oligarkut rus Andrey Melnichenko me vlerë një miliardë miliard dollarë.

Jahti është i gjatë 143 metra, i lartë 91 metra, më shumë dhe se statuja e lirisë.

Restorant Burimi  3- Vertok
Sigma Doors