Zbulohet identiteti i të lënduarve nga krismat me armë në Tetovë

Përballja me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë në rrugë “29 nëntori”. Rasti në orën 02:20 është paraqitur në Stacionin Policor në Tetovë.

Me lëndime me pistoletë janë lënduar 37 vjeçari S.K dhe 36 vjeçari S.k, kurse 49 vjeçari M.A ka lëndime në kokë dhe që është në komë. Që të tre për shkak të lëndimeve serioze janë dërguar në Kompleksin Klinik “Nëna Terezë” në Shkup.

Zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifkoski për MIA ka deklaruar se menjëherë pas paraqitjes kanë ekipi i SPB Tetovë ka dalë në teren bashkë me Prokurorinë Publike dhe se në vendin e ngjarjes është gjetur pistoletë, kornizë me 8 plumba dhe 5 plumba të krisura.

Po punohet në zbardhjen e plotë të rastit.

Baby Boo