fbpx

Zaev shkoi për pushime dimërore në Gjermani

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, dje ka udhëtiar për pushime dimërore në Gjermani. Ai dje në aeroportin e Prishtinës, derisa priste të fluturojë për Gjermani, u takua me Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj.
Zaev do të shijojë këtë javë pushimet dimërorë, pasi përmbylli me sukses procesin e ndryshimeve kushtetuese, me çka u ndryshua emri i vendit dhe të njejtit iu hapën perspektivat integruese.

 

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.