Zaev i ofe*ndoi shqiptarët, reagon Sali Berisha: O argat i Beogradit (VIDEO)

Pas ofen*dimit të rëndë ndaj shqiptarëve nga Zoran Zaev ka reaguar menjëherë edhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha. Ai thotë se Zaev është argati i Beogradit

Baby Boo

“Ja si ofe*ndon shqiptaret argati tjeter i Beogradit, qe se bashku me Zografin Bis shetisnin me patronin e tyre Vuçiç projektin e Serbise se Madhe si Jugosllavi e Re me emer Minishengen!” ka shkruar Berisha menjëherë pas publikimit të videos në youtube ku dëgjohet një bashkëbisedim dhe Zaev thotë se shqiptarët nuk vlejnë për pesë pare.

Në këtë mega skan*dal shfaqet ana e er*rët e ish kryeministrit Zoran Zaev që kërkon madje vota tek elektorati shqiptar. Ai madje nuk i kursen as ushtarët shqiptarët në këtë bom*bë.

Në këtë bom*bë dëgjohet një bisedë ofen*duese midis kreut social demokrat me një person tjetër.
Personi i panjohur i thotë Zaevit se shqiptarët po, jua shkruajnë faturën ndërsa Zaev i përgjigjet se shqiptarët nuk vlejnë as për pesë para.

Kur ai e pyet se nuk vlejnë, Zaev ia kthen se shqiptarët nuk vlejnë në tregun e votave dhe se nuk mundet me neve.

Më pas lideri i LSDM-së dëgjohet të thotë se me zgjedhje edhe ata ( shqiptarët) do të valorizohen.

” Për atë se a do të shkruajnë fatura, për të shkruar fatura duhet të kesh mall a po jo? Nuk mundësh bash ashtu të lëshosh( faturë), ata (shqiptarët) nuk kanë mall pas vetes.” është shprehur Zaev

Por kur bashkëbiseduesi i panjohur i thotë Zaevit se ata kanë luf*tëtarë, Zaev thotë se lu*ftëtarët gjenden gjithandej në botë.

Me 1000 njerëz na e morrën shtetin, do të na e merrnin thotë bashkëbiseduesi ndërsa Zaev i përgjigjet se ata shqiptarët luf*tojnë për para.
Videot menjëherë janë fshi nga kanali youtube, por në disa media të Kosovës dhe Shqipërisë vazhdon të qarkullojë.

Ja si ofendon shqiptaret argati tjeter i Beogradit, qe se bashku me Zografin Bis shetisnin me patronin e tyre Vuçiç projektin e Serbise se Madhe si Jugosllavi e Re me emer Minishengen! sb

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 10 juillet 2020