Zaev dhe Vuçiq nesër bëjnë pranin-dorëzimin e vaksinave

Gjatë ditës së nesërme (11.02.2021 e enjte), në orën 14:00, në vendkalimin kufitar Tabanoc, Kryeministri Zoran Zaev do ta mirëpresë delegacionin e udhëhequr nga Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të arrijë dërgesa e parë e vaksinave.

Ndryshe që më 18 janar të këtij viti kryeministri Zoran Zaev sot njoftoj se qeveria serbe ka ndarë për Maqedoninë e Veriut 8 mije vaksina kundër Covid-19, vaksina të kompanisë Pfizer.

Baby Boo

Zaev asokohe njoftoi se vaksinat do të paguhen me të njëjtin çmim që janë blerë nga furnizuesi Pfizer.