Xhezair Shaqiri: Veç Ali Ahmeti po shpëton përherë (VIDEO)


Ish Komandant Hoxha ka komentuar intervisten e Ramush Haradinajt ku kryeministri aktual i Kosoovës tregon për ngjarje nga lufta e Kosovës. Shaqiri në facebook shkruan:

Deshmi e Ramush Haradinajt;

Ali Ameti u ndal ne Kuks sepse kishte mbi pesh dhe shum cigare me vehte si turist
Luani. Ramushi.Ramiz e Xhev Lladrovci.Ilaz Kodra. Abedin Rexha Sandokani etj u futem ne Kosov

Luan Haradinai u vra ate dit ne kufi.

E tjeret u pa qe qendruan dhe u vran duke luftuar.

Veq Alia po pshton saher Jo ne Kuks jo ne Prizren kreit komandantat o po vrahen ne luft o mbas luftes e disa neper burgje

Alies poi qendron mbrapa nje engjull mbroites dhe pa asni ther ne kam sen nuk poi ndodh

Tani mbroitesit qete mbrojn nga mbrapa jan 2 kategori

1 mbrojtje nga Perendia ku Alia nuk beson ne Zot .

2 mbrojtje nga nje shtet i fort .

A asht Shqipria o Amerika apo nai shtet tjeter i cili poe mbron Alin vendisni ju qe e lexoni ket shkrim. Por esht mir ata qe e votojn Alin ta pyesin ku i ka qadrat te vendosta.
Po jau perkujtoi 2001 u vra Kom Teli me shok Shpend Llagami Un Kom Hoxha pesova atentat Kom Kushtrimi me shok Begi Mirsadi u vran e Sokoli me shok ne burg Kom Shqiponja e shum kom tjer