Xhemile Ibishi, kosovarja me peshë mbi 200 kilogramë në telashe për trajtim mjekësor: Vuan nga kanceri, diabeti e mbipesha

Një grua 53 vjeçare me peshë mbi 200 kilogramë, ka telashe për trajtim mjekësor. Ajo po kërkon ndihmë nga njerëzit vullnet mirë që t’i ndihmojnë që t’i kaloi sëmundjet që i janë diagnostifikuar, shkruan Gazeta Metro.

“Pa lëvizë as anej as knej qe ku e kom jakën e qes për me flejt se ndryshe s’muj”

Përkeqësimi i gjendjes shëndetësore, gruas që vuan nga diabeti, mbipesha, problemet me veshkë e mushkëri dhe tromboza, ia ka pamundësuar asaj të lëvizë nga vendi.

Për më tepër 53 vjeçarja së fundmi u diagnostikua edhe me kancer.

Baby Boo