fbpx

Votohen ndryshimet kushtetuese

Me shumicë votash, prej 81 deputetëve, janë votuar ndryshimet kushtetuese të cilat përfshijnë ndryshimin e emrit të Maqedonisë, në Republika e Maqedonisë Veriore, shkruan Pacensure.

Ky votim erdhi si garancë për realizimin e Marrëveshjes së Prespës, së arritur nga dy palët./Pacensure

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.