VMRO-ja proteston para Ministrisë së Drejtësisë


Partia opozitare VMRO DPMNE edhe sonte po mban marsh protestues i cili nisi para Ministrisë së Drejtësisë. Protestuesit është paraparë të ndalen para Gjykatës Penale. Nga partia e Hristijan Mickovskit njoftojnë se protestën e sotme e organizojnë, siç thonë kundër padrejtësive, revanshizmit dhe dhunës politike.

Baby Boo