Ballina Pa Censurë VMRO-DPMNE: Zaev po e çon vendin drejt katastrofës

VMRO-DPMNE: Zaev po e çon vendin drejt katastrofës


Partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE, akuzon kryeministrin Zaev se me politikat e tij antishtetërore…

Partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE, akuzon kryeministrin Zaev se me politikat e tij antishtetërore e ka çuar vendin drejt katastrofës edhe në planin politik edhe në atë nacional.
“Interesat më të larta nacionale janë të cenuara me marrëveshjen e kapitulacionit me Greqinë, ndërsa në të njëjtën kohë kjo Qeveri shkatërruese shtetin dhe qytetarët po i shkatërron ekonomikisht. Ekonomia maqedonase është në fund për shkak të politikave katastrofale të cilat po i udhëheqë karteli kriminel i Zoran Zaevit”,- akuzojnë nga VMRO.
Baby Boo