Vlorë, atentat në makinë ndaj 29-vjeçarit


Vlora është tronditur mbrëmjen e të hënës nga një krim i rëndë, ku ka mbetur i vrarë me armë zjarri shtetasi Vasil Dervishaj.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pavarësia”, tek ish Kombinati i Peshkut, ndërsa viktima, është qëlluar teksa ishte duke drejtuar makinën e tij.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë dhe hetuesisë, që po punojnë për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Gjithashtu janë ngritur disa patrulla në hyrjet dhe daljet e qytetit, për të bërë të mundur ndalimin e personave që mund të jenë përfshirë në këtë ngjarje.

Top Channel