Vjedhje me maska e ar*më zj*arri në filialin e një poste në Prishtinë

Një punonjës i postës ka raportuar se derisa ishte në vendin e punës, persona të panjohur kanë hyrë të ar*matosur e të ma*skuar, dhe kanë vj*edhur një shumë të parave. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Prishtinë, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh. Pas gr*abitjes, të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur.

Baby Boo

“Prishtinë 06.01.2022 – 19:06. Vi*ktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa kishte qenë duke punuar në filialin e postës aty kishin hyrë dy persona të panjohur, të ma*skuar, njëri prej tyre kishte pas një pi*stoletë në dorë dhe nën kërc*ënim të ar*mës nga fioku ia kishin marr një shumë të parave. Të dyshuarit pas gr*abitjes ishte larguar në drejtim të panjohur. Njësitë relevante të policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin. Nuk raportohet për të lënduar”, ka bërë të ditur policia.