Kështu e nis fjalimin kryeministri Kurti në vizitën e tij në Shkup

Kurti e nis fjalimin e tij duke shprehur ngushëllime për 14 vi*ktimat në Tetovë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në konferencën për media të përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev duke shprehur ngushëllime për familjarët e 14 vi*ktimave nga zjarri që shk*rumboi Spitalin modular në Tetovë mbrëmjen e 8 shtatorit.

“Më lejoni që në fillim t’ju shpreh ngushëllimet e mija të sinqerta për vdekjen e 14 personave në Spitalin modular në Tetovë si dhe t’ju shpreh ngushëllime të gjithë familjarëve që kanë humbur më të dashurit e tyre në përballje me virusin Covid-19 i cili me variantin delta po i godet rëndë vendet tona dhe natyrisht edhe në këtë aspekt ne biseduam për bashkëpunimin që t’ja dalim sa më shpejtë dhe më kollaj në këtë krizë shëndetësore”, tha Kurti.

Baby Boo