(VIDEO) Vasili: Kam biseduar në shqip 20 minuta me ministrin e Jashtëm grek


Regjisori Laert Vasili i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, bëri me dije se kishte biseduar rreth viteve 2000, kishte biseduar rreth 20 minuta në shqip me ministrin e jashtëm të asaj kohe.

Vasili: Me Pangalos, jam gjendur në prezantimin e një libri dhe kam biseduar 20 minuta shqip.

Zheji: Si ka mundësi? Ministri i jashtëm grek flet shqip?

Vasili: Unë isha një shqiptar që bëja një karrierë aty në teatër. Kam biseduar 20 minuta shqip duke qenë ministër i Jashtëm. Mos harrojmë Manjolis Glegiz që uli flamurin e nazistëve në Akropoli dhe vuri flamurin grek. Ai është ngritur në Parlamentin grek dhe ta pranojmë një herë e mirë që këtu jemi dy kombe, arvanitasit dhe grekët.

Baby Boo