VIDEO/ Italiani falenderon me lot në sy Suelën dhe Eduardin

Ogerta Manastirliu ka publikuar në profilin e saj në “Facebook” një italian i cili falenderon dy infermierët shqiptar Suelën dhe Eduardin për punën e tyre.

Baby Boo

Manastirliu shkruan:

Suela dhe Eduardi po përmbushin misionin e tyre humanitar në ndihmë të popullit mik italian, për të cilin ruajnë një lidhje të veçantë. Sot, ata kanë mirënjohjen e pacientëve të prekur nga #covid19 në spitalin e Breshias dhe të gjithë së bashku, 30 mjekë e infermierë shqiptarë që po shërbejnë në vendin fqinj në këto ditë të vështira, kanë mirënjohjen dhe respektin e të gjithëve ??????