Video/ Dalin pamjet e grabitjes me pasojë vrasje në marketin në Kamës


Në një deklaratë për mediat nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, drejtori Kastriot Skënderaj tha se Vladimir Kurti është ekzekutori direkt i Agim Bucit dhe plagosjes së bashkëshortes së tij Merita Buci.
Gjatë operacionit të koduar “Hijet”, uniformat blu sekuestruan automjetin Volksëagen me të cilin autorët shkuan për grabitje dhe më pas u larguan, veshjet dhe dorezat e përdorura prej tyre. Në liqen, polumbarët e RENEA-s gjetën pistoletën e përdorur në krim. Ndërkohë vijojnë kërkimet për gjetjen e provave të tjera materiale.