(VIDEO) Cunami i madh në Indonezi pas tërmetit 7.7 shkallë


Një tërmet me fuqi prej 7.7 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur ishullin Sulawesi të Indonezisë.
Momenti i tmerrshëm i përmbytjes u filmua nga dëshmitaret. Tërmeti ka ndodhur 2 orë më parë në Indonezi, duke shkaktuar një cunami të madh në Palu.

Shume video janë publikuar në rrjetet sociale ku shihen momenti i goditjes nga cunami dhe paniku i njerëzve.

Baby Boo