Vetura godet këmbësorin, ai transferohet në Klinik në gjendje të rëndë!


Dje rreth orës 18:00 në Shtip, në kryqëzimin e rrugës “Stojan Peshku” me rrugën “Marshal Tito”, personi T.K. 67 vjeçarë, ngiste makinën “Mercedes” me targa tē Shtipit, ka goditur këmbësor M. B. 61 vjeçarë nga Shtipi.

M.B. pësoi lëndime të rënda trupore dhe u transferua në Spitalin Klinik të Stipit. Prokouroria ka filluar hetimet teksa janë marrë të gjitha masat tjera në vendngjarje./Pa Censurë