Vetura e mbushur me migrantë ka goditur një tjetër veturë në një pikëpagesë dhe është larguar


Me datë 10.03.2024 në ora 10.26 në SPB Veles është raportuar se në autostradën Shkup – Gjevgjeli, në vendkalimin e pagesës “Sopot”, automjeti i pasagjerëve “Audi” me targa të Gjevgjelisë është ndeshur me automjetin “Kia” me regjistrim Shkupit i drejtuar nga P.S.(35) nga Shkupi, pas së cilës është larguar nga vendi.

Pas marrjes së masave, efektivët e policisë në afërsi të fshatit Sopot kanë gjetur mjetin dhe në të kanë gjetur pesë emigrantë nga Republika Popullore e Kinës. Po merren masa për zbardhjen e rastit, pas së cilës do të vijojë raporti përkatës.