Vetëvendosje merr pjesë në tryezën e partisë së Shpend Ahmetit

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit do të organizojë të hënën tryezën e rradhës me partitë politike.
Tryeza e parë e këtij lloji ishte organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në të cilën ishin të pranishme të gjitha subjektet parlamentare në vend, shkruan lajmi.net.E këto tryeza ishin thirrur edhe nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje, mirëpo nga kjo e fundit formati ishte caktuar ndryshe, ngase si temë e vetme diskutimi ishte vënë arritja e një konsensusi politik për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Baby Boo

Edhe pse Vetëvendosje kishte cilësuar se këto tryeza po janë jo produktive, ajo siç duket ka vendosur t’i përgjigjet thirrjes së deputetëve që dikur ishin pjesë e kësaj partie.Deputetja nga rradhët e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, ka thënë për lajmi.net se sipas të gjitha gjasave subjekti ku ajo bën pjesë do të marrë pjesë në tryezën e PSD-së.“Besoj se do të marrim pjesë, edhe pse për vendimin përfundimtar do të informoheni me kohë, mirëpo besoj se do të marrim pjesë”, ka thënë Kollçaku.Kujtojmë, se Vetëvendosje i është përgjigjur negativisht vetëm tryezës së thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës.