Vehbi Kajtazi: Ma shumë ka gjasa Haradinaj të bëhet president sesa Vjosa Osmani


Gazetari kosovar, Vehbi Kajtazi, ka komentuar marrëveshjen politike në mes të Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, ku të dy politikanët janë pajtuar që t’i ndajnë mes vete dy pozitat më të rëndësishme të shtetit. Kurti do të jetë kandidat për kryeministër, derisa Osmani do të jetë kandidate për presidente.

Me këtë rast Osmani është bërë zyrtarisht kandidatja e dytë për pozitën e presidentit pas Ramush Haradinajt.

Sipas Kajtazit, gjasat më të mëdha për t’u bërë president i ka Ramush Haradinaj.
“Mbajeni ne mend: Ma shume ka gjasa Ramush Haradinaj te behet president sesa Vjosa Osmani”, ka shkruar Kajtazi në tëitter.