Vdes Bajram Musliu: Ikona e minatorëve të Trepçës

Sot ka ndërruar jetë ikona e minatorëve të Trepçës, Bajram Musliu, i njohur si Bajram Zasella.
Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Gazmend Syla, i cili e kishe edhe kushëri.
“Ka vdekur ikona e minatorëve të Trepçës (dhe kushërini im) Bajram (Zasella) Musliu nga Zasella e Mitrovicës”.

Baby Boo

“I ndjeri mbahet mend për deklaratën e guximshme dhe të paharruar gjatë grevës së madhe të shkurtit 1989 në Stanterg, të cilën mund ta gjeni në këtë promo dokumentari”.
“Ngushëllime familjes së tij të ngushtë, katundit, minatorëve të Trepçës dhe krejt Kosovës!”.

Ka vdek ikona e minatoreve te Trepces (dhe kusherini im) Bajram (Zasella) Musliu nga Zasella e Mitrovices! I ndjeri…

Publiée par Gazmend Syla sur Samedi 18 juillet 2020