Vdes 19 vjeçari në Studenqan, si pasojë e pla*gës nga ar*ma e zjarrit

Një 19 vjeçar nga fshati Studenqan në komunën e Suharekës ka humbur jetën si pasojë e pla*gës së marrë nga ar*ma e zja*rrit.
Rastin në fjalë është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.
Osmanollaj tha se sot rreth orës 12:42, Emergjenca në Suharekë ka informuar se vikt*ima V.B i lindur në vitin 2001, ka shkuar pa shenja jete si pas*ojë e pla*gës së marrë nga ar*ma e zja*rrit.

Baby Boo

Gjithashtu ai deklaroi se rasti është cilësuar si ‘Vdekje e dyshimtë’, pasi në shtëpinë e vik*timës është gjetur një ar*më e llojit ‘AK-47’.
“Rasti është cilësuar si vd*ekje e dyshimte pasi në shtëpinë e vik*timës është gjetur një ar*më e gjatë e tipit AK47. Nuk dihen shkaqet dhe motivi i rastit. Njësitë relevante së bashku me Prokurorin e Shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po zhvillojnë hetimet kri*minalistike. Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit dërgohet në IML për obduksion”, tha Osmanollaj

Restorant Lumare