Vazhdon seanca për rastin “Shuplaka”

Seancë e re për temën e asamblesë publike “Shuplaka” është caktuar për sot në Gjykatën Penale.

Në këtë lëndë akuzohen ish-kryeministri Nikola Gruevski, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski, deputeti i OBRM-PDUKM-së, Danielle Rangelova dhe nëntë persona të tjerë.

Në seancën e kaluar për këtë lëndë, fajin e pranoi Tomisla Lazarov dhe Jordan Ristevcki ku morën dënim me kusht. Për të akuzuarin tjetër Dimçe Krstev, përsëri do të zhvillohet seancë gjyqësore. /Telegrafi

Baby Boo