Valixhja që zgjidhni zbulon se cili është udhëtimi që mund të ndryshojë jetën tuaj

Është koha e pushimeve, ju ndoshta keni vendosur se ku të shkoni me pushime ose ndoshta po planifikoni një udhëtim të këndshëm. Por a jeni të sigurt se keni zgjedhur destinacionin e duhur?
Ndonjëherë zgjedhim destinacione të njohura nga zakoni ose thjesht sepse dikush na i rekomandon ato.
Megjithatë, udhëtimet më të bukura, tronditëse dhe drithëruese janë shpesh ato që nuk kemi menduar kurrë se do t’i bënim.

Me këtë test mund të zbuloni se cili udhëtim ju nevojitet që të rigjeneroheni, një udhëtim që mund të ndryshojë jetën tuaj edhe nëse nuk përshtatet në planet tuaja. Atëherë çfarë po pret?
Zgjidhni një nga 3 valixhet që shihni në imazh dhe zbuloni se ku duhet të shkoni.

Valixhe 1
Nëse keni zgjedhur valixhen numër 1 planifikoni pushime aventureske në Kamboxhia, një vend plot hijeshi ku moderniteti dhe antikiteti janë të ndërthurur thellë. Vizitoni tempujt e famshëm të Angkor të zhytur në një atmosferë pothuajse surreale. Zhytuni në kryeqytetin kaotik dhe magjik të Phnom Penh. Eksploroni fshatrat lundrues të Liqenit Tonlé Sap. Zhyteni disa ditë veten në natyrën e paprishur të krahinës së largët të Mondulkiri. Asgjë nuk do të jetë njësoj kur të ktheheni.

Valixhe 2
Nëse keni zgjedhur valixhen numër 2 ju duhet një udhëtim në Tanzani. Ju mund të vizitoni disa nga rezervatet më të bukura të natyrës në të gjithë Afrikën, nga Parku Kombëtar Serengeti te Parku Kombëtar Tarangire ose Parku Kombëtar Arusha, i dominuar nga Kilimangiaro i famshëm.

Valixhe 3
Nëse keni zgjedhur valixhen numër 3 drejtohuni për në veri, fjordet e bukura norvegjeze ju presin prej kohësh. Janë më shumë se një mijë. Mos harroni Sognefjord, ai është më i gjati në vend me 204 km, ndërsa Nærøyfjord është më i egri. Po në lidhje me Geirangerfjord? Pjesë e Trashëgimisë Botërore të Unesco-s, ka një bukuri që të lë pa frymë. Do të ktheheni ndryshe!

Baby Boo