‘UNË NUK MUNDEM MË’, PARALAJMËRIMI I FRIKSHËM I TË DASHURËS SË IZET HAXHISË: FUNDI I JETËS DHE PËR TË

E dashura e ish-truprojës së Sali Berishës nëpërmjet një posimi në profilin e Izet Haxhisë ka lëshuar një paralajmërim të frikshëm.

Sipas asaj që ka shkruar, mesa duket Erjona ka marrë kërcënime për jetën e saj dhe të dy fëmijëve, 6 e 2 vjeç, e ndërsa ka shtuar se nga komunikimet me Izetin brenda burgut ai i ka kërkuar që të tregojë emrat e dy personave që e kanë kërcënuar.

“Une dhe Izeti kemi vetem dashurine, drejtesine dhe te vertetat! Izeti me kerkoi t i nxjerr te dy me emra.. por per fisnikeri nuk po e bej”, ka shkruar Erjona, teksa më poshtë ka treguar se shkatërrimi i tyre ka ardhur nga një mik i ngushtë, nga vëllai.

Gjithashtu, ajo ka shtuar “Shpifet dhe hodhet balte mbi mua , me shate e kercenuat deri tek bebat e mi, me ulet ne gjunje, sepse jam nene.. dhe nje nene e di mire se kur rrezikohen bebat e saj, jeta jote s te ben me asnje pershtypje”, ndërkohë që ka bërë paralajmërimin e frikshëm duke shkruar se ajo tanimë nuk mundet, madje dhe për jetën e Izetit, siç ka shkruar ajo, erdhi fundi.

REAGIMI I PLOTË:

Shume zhurrme ,kercitje dhembesh sot…shume perplasje dyersh te terbuara… shume kercenime… shume monstruozitet, shume vrer e helm..

Po ju nuk njihni as dhimbje, as dashuri, as llogjike.. Vetem nje shtellunge te zeze urrejtjeje , me te cilin felliqni vendin tone, plànetin, energjine, universin… Vetem te keqen, vetem ànti-dashurine, vetem djallin…!

Fitoni duke kercenuar femije 6 e 2 vjeç… fitoni duke mohuar edhe gjakun tuaj, fitoni, sepse njerez si une e plot te tjere si une, nuk kane instiktin e te kthyerit me urrejtje, urrejtjes! Mund te debatoj, te zihem, te jem kokemushke dhe luftarake…Por kurre nuk do behem pjese e djallit, i cili eshte i vetmi qe te mbush me urrejtje!

Une dhe Izeti kemi vetem dashurine, drejtesine dhe te vertetat! Izeti me kerkoi t i nxjerr te dy me emra.. por per fisnikeri nuk po e bej…

Shpifet dhe hodhet balte mbi mua , me shate e kercenuat deri tek bebat e mi, me ulet ne gjunje, sepse jam nene.. dhe nje nene e di mire se kur rrezikohen bebat e saj, jeta jote s te ben me asnje pershtypje!!

Mos u beni naive,s jane aspak ata qe mendoni ju , o miq te mire! Joooo…

Shkaterrimi yne erdhi nga brenda, nga miku i ngushte ,, nga vellai..

Une nuk kam rendesi, por femijet dhe Izetin lereni te qete, o monstra te ndyra mashtruesish!!!

Dhe nese me ndodh gje, mua, Izetit apo femijeve, nuk do jete Sala ( qe ka boll krime te tjera) fajtori por, miku dhe vellai i ngushte!

Dashuria vret djallin, ndaj ai luftoi deri ne fund…! Une nuk mundem me… Jeta ime nuk ka piké e rendesise.. Por per Izetin eshte fundi edhe i jetes se tij….Ndaj, ndaj, ndaj… ju pergjerohem: Qendrojini afer Izetit, dhe ruajeni nga ata qe mendoni se i ka bashkeluftetare te kauzes se tij!!!

Zoti e di se sa ne mekat hyne me ne te dy, me femijet e mi, dhe me te gjithe ju, duke i kercenuar gjene me te shtrenjte qe kishte ne bote, dashurine!

Turpi eshte pak…. nuk do kete pasqyre qe t ju reflektoje tjeter forme, perveç se asaj te djallit dhe demoneve te tij!

Zot, ndihmoje dashurine time!!! Mbroje!

Dhe qetesoja plaget..!

Erjona

Baby Boo