U qëllua me plumb në kokë duke ngrënë bukë, momenti kur shqiptari transportohet me ambulancë


Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është zbardhur ende, po hante ne nje restorant mbrëmjen e djeshme në zonën e njohur si Agios Panteleimon kur u qëllua nga një person tjetër.
Ai mori dy plumba në kokë e një në bark dhe ndodhet në spital, në gjendje të rëndë për jetën.

Mediat greke publikojnë pamjet e momentit kur i plagosuri transportohet me ambulancë në gjendje kritike për jetën nga restoranti në drejtim të spitalit.
Në vendin e ngjarjes mbizotëroi kaosi dhe frika pas të shtënave, ndërsa një pjesë e klientëve që ishin në restorant u larguan.
Policia ka rrethuar zonën, por autori ende nuk është arrestuar.