U ankua rreth shpenzimeve në aplikim për vizë, kosovarit i përgjigjet Von Cramon

Një kosovar është ankuar rreth shpenzimeve në aplikim për viza, ku përmes një fotografie ka treguar se ky aplikim i ka kushtuar atij 192 euro.
Ai e postoi këtë fotografi në rrjetin social Twitter, dhe e etiketoi Bashkimin Evropian, duke thënë se ‘Nëse jam vonë në takimin për vizë nesër, kjo është sepse jam shumë i zënë duke qarë”.

Baby Boo

Lidhur me këtë i reagoi edhe eurodeputetja Viola Von Cramon, e cila u pajtua duke thënë se “Me të vërtet, ajo është. Përshëndetje nga Kuvendi i Kosovës”.
Cramon ia bashkëngjiti fotografinë drejtpërdrejt nga Kuvendi i Kosovës, ku u mbajt takimi i VII i Komisionit Parlamentar për Stabilizim-Asociim BE – Kosovë. Në këtë takim u diskutua për dialogun Kosovë-Serbi dhe liberalizimin e vizave për kosovarët.

https://twitter.com/jetnuer/status/1456186840457924614?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1456186840457924614%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.syri.net%2Fsyri_kosova%2Flajme%2F311951%2Fu-ankua-rreth-shpenzimeve-ne-aplikim-per-vize-kosovarit-i-pergjigjet-von-cramon%2F