Turqia go*ditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet me fuqi prej 4.5 ballë ka go*ditur provincën Kastamonu të Detit të Zi në Turqi, njoftoi agjencia e katastrofave të këtij vendi.

Sipas Anadolu Agency, Autoriteti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit theksoi se tërmeti ndodhi në orën 06 e 37 minuta të mëngjesit sipas kohës lokale në një thellësi prej rreth 7 kilometrash.
Asnjë vi ktimë deri më tani nuk është raportuar.Turqia është ndër zonat më aktive sizmike në botë.

Baby Boo