Tubimi i madh në Sarajevë, Erdogan bën propagandë edhe me flamuj shqiptarë


Tubimi i madh në Sarajevë, Erdogan bën propagandë edhe me flamuj shqiptarë Në kohën kur shumica e vendeve të BE’së ia kanë ndalur tubimet, Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka shkuar në Bosnjë. Atje, ka mbledhur përkrahësit e tij, në prag të zgjedhjeve turke.

Në këtë tubim, dikush ka bartur edhe një flamur të Shqipërisë.
Rreth 20 mijë turq nga Evropa u mblodhën para dhe në sallën “Juan Antonio Samaranch – Zetra” në kryeqytetin e Bosnjë e Hercegovinës, Sarajevë, ku janë duke pritur ardhjen e Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA).

Erdoğan sot mbërriti për një vizitë pune në BeH ndërsa është planifikuar edhe një adresim i tij në sallën ”Juan Antonio Samaranch-Zetra” ku do të mbahet Kongresi i gjashtë i Unionit Evropian të Demokratëve Turq (UETD).

Presidenti turk u takua me kryesuesin e presidencës së BeH-së, Bakir Izetbetgoviç dhe gjatë ditës do të nderohet me doktoratë nderi nga Universiteti Ndërkombëtar i Sarajevës (IUS).

Së bashku me Erdoğan-in, në delegacionin e tij të numërt, ka udhëtuar edhe bashkëshortja e tij, Emine Erdoğan, e cila do të hapë Klinikën për Hematologji në Qendrën Klinike të Universitetit të Sarajevës (KCUS).

Baby Boo