Tri vajza dhunohen dhe digjen për së gjalli.


Tri vajza adoleshente janë përdhunuar dhe djegur për së gjalli gjatë javës së kaluar në Indi. Vajza, 16 vjeç, vdiq pasi u sulmua në shtetin e Madhya Pradesh, duke çuar në dy arrestime.

Një vajzë e tretë adoleshente është dhunuar dhe djegur gjallë në një javë në Indi, sulmi më i fundit brutal seksual që shokoi vendin. 16-vjeçarja vdiq nga djegiet pasi u ndez nga një 26-vjeçar i cili veproi pasi vajza tha se do t’i thoshte familjes së saj për përdhunimin. Policia e Indisë arrestoi të dyshuarin kryesor në përdhunimin dhe vrasjen e të riut.

Dy adoleshentë të tjerë ishin viktima të sulmeve të ngjashme një javë më parë në shtetin Jharkhand.

Njëra vdiq dhe tjetra është ende në spital. Autoritetet indiane janë përballur me presion të përtërirë për të vepruar ndaj sulmeve seksuale, sidomos pas përdhunimeve brutale të bandës dhe vrasjes së një vajze myslimane tetëvjeçare në Jammu dhe Kashmir, që shkaktuan demonstrata, raporton “The Guardian” .