Tragjedi e dyfishtë, nënë e bijë humbin jetën gjatë lindjes

Një nënë e re humbi jetën gjatë kohë që sillte në jetë beben e saj, e cila humbi gjithashtu jetën. Rebecca Sargeant nga Melbourne, Australi, ishte tepër e lumtur që priste vajzë me partnerin e saj Dale Foster. Dhe fare pak kohë pasi morën vesh që do të bëheshin prindër, Dale i propozoi asaj për martesë.

Baby Boo

Çifti, që kanë edhe një djalë të vogël të quajtur Jax, mezi prisnin të bëheshin prindër për herë të dytë dhe të martoheshin.
Por javën e shkuar në familjen e tyre ndodhi tragjedia. Rebecca dhe bebja vdiqën gjatë kohës që e reja ishte me dhimbjet e lindjes. Rebecca ishte vendosur në koma të induktuar për shkak të komplikacioneve.

Pas ngjarjes, familja e saj dhe komuniteti ku jetonin thonë se e kanë të vështirë të pranojnë humbjen e tyre. Një mikeshë e Rebecca-s, duke folur për mediat vendase tha se ajo vinte gjithnjë përpara familjen e saj. “Donte gjithnjë t’i ndihmonte të tjerët. Të gjithë janë të tronditur dhe të hidhëruar për këtë që ndodhi.”
Vetë Rebecca, në rrjetet sociale krenohej për jetën me partnerin e saj dhe mezi priste për të ardhmen.

“Thjeshtë ju adhuroj të dyve. Je babai më i mrekullueshëm për fëmijët tanë. Të dua pafund dhe mezi pres të vijojmë rrugëtimin tonë të dashurisë, lumturisë dhe familjes”, i shkruante ajo Dale. /