fbpx

Tmerri nga Burreli: Njihuni me shqiptarin në listën e më të kërkuarve në Europë

Europol ka publikuar listën e 54 personave më të kërkuar në Europë. Bie në sy se në listë janë përfshirë edhe dy rusët e kërkuar nga Britania për sulmin me Noviçok në Angli.

Në listën e më të kërkuarve është edhe shqiptari Gani Burreli, i njohur dhe me emrin Aleks Burreli.
Shqiptari i tmerrshëm kërkohet për disa VEPRA!

Ai akuzohet për disa vrasje dhe kërkohet nga Qipro për krimin e bujshëm të vitit 2016 kur u fut në një restorant dhe vrau një biznesmen, një polic dhe gruan e tij.

Dy fëmijët e policit ishin në vendin e ngjarjes. Mediat shqiptare thonë se Burreli ka drejtuar një rrjet me 70 prostituta. Mediat greke thonë se ai ka qenë i dënuar për trafik kokaine.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.