Tifozët kolumbianë ndërpresin gazetaren shqiptare: Na pëlqen Shqipëria (Video)

Para pak ditësh, një batutë u përhap me shpejtësi në rrjet. Një ekspert i sportit tha se kryeministri Edi Rama është tifoz i Kolumbisë.

Por ndërsa korrespondentja e emisionit ‘Debati në Channel One’ të Roland Qafokut, po raportonte nga Rusia për të treguar situatën e pas –ndeshjes, tifozët e Kolumbisë kanë ndërhyrë në transmetimin live.


Tepër të lumtur dhe duke bërë tifo për kombëtaren e tyre, ata kanë pyetur gazetaren Blerina Mahmutaj, se në cilin shtet po raportonte.

Sapo Blerina i tha që po raportonte në Shqipëri, tifozët u shprehën se i pëlqente shumë vendi jonë.

Baby Boo