“Ti erdhe nga hiçi e u bëre ministër; unë nuk shkoj me gruan e tjetrit”/ Debati i plotë Mustafaj-Rama për Tiranën në vitin 2000

“Super debati i Tiranës”, kështu është cilësuar nga drejtuesi i “Opinion” Blendi Fevziu debati i 18 viteve më parë mes kandidatëve për kreun e bashkisë Tiranë, Besnik Mustafaj dhe Edi Rama.

Baby Boo

Debati Rama-Mustafaj ka qenë i fundit i zhvilluar për garën e kryeqytetit. Që prej asaj kohe kandidatët për bashkinë më të madhe të vendit nuk kanë pranuar të dalin më në një ballafaqim publik. Secili nga kandidatët prezantoi përpara publikut 5 pikat e platformës elektorale.

Restorant Lumare