“Thumbon” Interin pas çdo festimi, Ibra i tregon se janë pas Milanit (VIDEO)


Zlatan Ibrahimoviç ka arritur që të realizojë dy gola kundër Krotones, në fitoren që kuqezinjtë e arritën në shifrat 4-0.

Milani është kthyer në kryesimin e Serisë A pas këtij triumfi të arritur. Ndërkohë si kryesuese e përkohshme gjendej Interi për shkakun se e zhvilloi ndeshjen e saj përpara Milanit.

Vendet janë ndërruar dhe Zlatan Ibrahimoviç nuk mund të qëndrojë pa thumbuar. Duke mos harruar eliminimin e fundit nga Kupa dhe përplasjen me Lukakun, sulmuesi suedez ka mesazh për të thënë pas çdo goli të shënuar.

Menjëherë pas tundi rrjetën në golin e parë ndaj Crotones, ka ngritur dy gishta për të treguar vendin se ku mbërritën zikaltrit. E menjëherë pas realizoi dopietën personale mesazhi u bë edhe më i qartë me shenjat e suedezit që ishin të gjitha vetëm për zikaltërit.